Tenis: Sorana Cîrstea, eliminată în primul tur la Budapesta

Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea, nr. 67 mondial și favorită nr. 4, a fost eliminată în primul tur al turneului WTA de la Budapesta, dotat cu premii totale de 226.750 dolari, fiind învinsă miercuri în două seturi, cu 6-3, 6-2, de jucătoarea germană Carina Witthoeft, nr. 83 mondial, într-o oră și 6 minute.

Astfel, Sorana va rămâne cu un cec de 2.100 dolari și 1 punct WTA.

Într-un alt meci din turul inaugural, belgianca Yanina Wickmayer a dispus cu 6-3, 4-6, 7-5 de bulgăroaica Isabella Șinikova.

AGERPRES (autor: Teodora Oprea, editor: Teodor Ciobanu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Încă o dovadă a prostiei crase a lui Câciu, de două ori ministru PSD...

2 „Dacă v-ați afla într-o barcă cu Bolojan și Grindeanu, pe care l-ați arunca?” Răspunsul dat de Nicușor Dan

3 Povestea cercetătoarei române briliante de care se tem hackerii și giganții tech. Americanii au inclus-o în topul celor mai străluciți savanți

4 Detaliul de la strângerea de mână dintre Trump și Xi Jinping care i-a uimit pe experții în limbajul corpului

5 Așa o fi?