Tenis: Timea Bacsinszky, numărul 14 mondial, eliminată în primul tur la US Open

Jucătoarea elvețiană de tenis Timea Bacsinszky, numărul 14 mondial, a fost eliminată în primul tur la Openul Statelor Unite, ultimul turneu de Mare Șlem al anului, fiind învinsă în două seturi, 7-5, 6-0, de cehoaica Barbora Strycova, marți la Flushing Meadows. 

Bacsinszky a reușit în acest sezon să dispute semifinalele la Roland Garros, atingând apoi sferturile de finală la Wimbledon.

Alte rezultate din turul 1:
Simona Halep (România/N.2) — Marina Erakovic (Noua Zeelandă) 6-2, 3-0 (abandon Erakovic)
Angelique Kerber (Germania/N.11) — Alexandra Dulgheru (România) 6-3, 6-1
Johanna Konta (Marea Britanie) — Louisa Chirico (SUA) 6-3, 6-0
Lesia Țurenko (Ucraina) — Lucie Safarova (Cehia/N.6) 6-4, 6-1
Varvara Lepchenko (SUA) — Kirsten Flipkens (Belgia) 6-1, 6-1
Wang Qiang (China) — Maria Sakkari (Grecia) 7-5 6-2

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 Eșecul cabinetului Veștea în Parlament: Câștigători, perdanți și scenarii politice post-vot

5 Gelu Duminică, după eșecul Guvernului Veștea: «Culmea ironiei e să vezi trădătorii cum sunt trădaţi»