Tenis: Turneul de la Dubai (WTA) - Irina Begu, eliminată în primul tur

Jucătoarea română de tenis Irina Begu, nr. 28 mondial, a fost eliminată duminică din primul tur al turneului WTA de la Dubai (Emiratele Arabe Unite), dotat cu premii în valoare de 2.365.250 dolari, fiind întrecută în două seturi, 6-1, 7-5, de letona Anastasija Sevastova.

Pentru participarea în primul tur, Begu va încasa un cec de 7.335 dolari și 1 punct WTA.

Alte rezultate din runda inaugurală:
Caroline Garcia (Franța/N.15) — Johanna Larsson (Suedia) 6-3, 6-3
Samantha Stosur (Australia/N.12) — Kailin Zhang (China) 6-3, 6-3
Saisai Zheng (China) — Lara Arruabarrena (Spania) 6-4, 3-6, 6-3
Qiang Wang (China) — Jelena Ostapenko (Letonia) 7-6 (7/1), 6-2.

AGERPRES (editor: Vlad Constantinescu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan