Tenis: Ultima reprezentantă a României la Australian Open a părăsit competiţia

Ultima reprezentantă a României la turneul de tenis Australian Open, Anca Alexia Todoni, a fost învinsă marţi, la Melbourne, în optimile de finală ale probei de dublu a junioarelor în primul turneu de Mare Şlem al anului.

Anca Alexia Todoni şi belgianca Hanne Vandewinkel au fost învinse cu 7-6 (5), 6-1 de americancele Alexis Blokhina/Liv Hovde, favoritele numărul opt, după 67 de minute, în turul al doilea al probei.

Todoni pierduse şi la simplu tot în turul al doilea, învinsă duminică de Ksenia Zaiţeva (Rusia), a treia favorită, cu 7-6 (2), 6-2.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Mihai Dragomir, editor online: Anda Badea)

Sursa foto: Anca Todoni /Facebook


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?