Tenis: Victoria Azarenka a abandonat în primul tur la Roland Garros

Jucătoarea belarusă de tenis Victoria Azarenka a abandonat marți în primul tur al turneului de Mare Șlem de la Roland Garros, în fața italiencei Karin Knapp, din cauza unei accidentări la genunchiul drept, când era condusă cu 6-3, 6-7 (6/8), 4-0.

Cap de serie N.5, Azarenka era văzută de AFP ca principala rivală a americancei Serena Williams, pe care care a învins-o în această iarnă în finala de la Indian Wells. Ea s-a accidentat în timp ce servea în setul 2.

AGERPRES (editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei