Tenis: Victoria Azarenka a abandonat în primul tur la Roland Garros

Jucătoarea belarusă de tenis Victoria Azarenka a abandonat marți în primul tur al turneului de Mare Șlem de la Roland Garros, în fața italiencei Karin Knapp, din cauza unei accidentări la genunchiul drept, când era condusă cu 6-3, 6-7 (6/8), 4-0.

Cap de serie N.5, Azarenka era văzută de AFP ca principala rivală a americancei Serena Williams, pe care care a învins-o în această iarnă în finala de la Indian Wells. Ea s-a accidentat în timp ce servea în setul 2.

AGERPRES (editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas