Test antidrog la spital pentru primarul Băluță, după ce activistul Ceaușescu l-a testat pozitiv la marijuana. Rezultatul final

Primarul Sectorului 4, Daniel Băluță, a mers joi după-amiază la Spitalul „Bagdasar-Arseni” pentru a efectua un test antidrog, după ce un test rapid făcut anterior de activistul Marian Moroșanu, cunoscut drept „ Ceaușescu ”, indicase un rezultat pozitiv la marijuana.

Daniel Băluță, primarul sectorului 4. FOTO Inquam Photos / Nichita Cojocea

Daniel Băluță, primarul sectorului 4. FOTO Inquam Photos / Nichita Cojocea

Moroșanu s-a prezentat joi la Primăria Sectorului 4, unde a declarat că „așa cum a promis”, va supune primarii unor teste antidrog rapide. „Primul primar a fost Daniel Băluță. Testul pentru cocaină a ieșit negativ. Testul la marijuana a ieșit pozitiv”, a scris acesta pe pagina sa de Facebook.

Întrebat despre rezultat, Daniel Băluță a spus: „Sunt convins că acest test face parte din marja de eroare pe care o are orice categorie de test de genul acesta”.

Ulterior, edilul s-a prezentat la spital, unde a efectuat un test de urină. Rezultatul a fost negativ. „Important este să nu judecăm pe nimeni până când nu avem confirmări. Este foarte important pentru toți să nu consume substanțe psihoactive”, a declarat Băluță.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Primul an de austeritate sub Bolojan / A redus deficitul, dar economia României a intrat în recesiune tehnică

2 Așa o fi? / Ceva grav de tot urmează a se întâmpla în războiul din Ucraina

3 Ăla cu ceas Cartier de 44.000 de euro e președintele PSD al CJ Olt...

4 Imagini care dau fiori vizavi de Porțile de Fier 2

5 Polițistul Marian Godină demontează acuzațiile unui ONG, arătând avizul ANI