Texas: Un atacator a împușcat mortal 7 persoane înainte să fie ucis de poliție

Un barbat inarmat a ucis duminica seara sapte persoane intr-o casa dintr-o suburbie a Dallas-ului inainte sa fie impuscat mortal de politistii chemati la fata locului, informeaza Reuters.

Crimele au avut loc in Plano, o suburbie aflata la nord de Dallas.

David Tilley, purtator de cuvant al politiei, a spus ca atacatorul a fost omorat de primul politist venit la fata locului, dupa un schimb de focuri.

Sapte persoane au fost gasite moarte in casa din Plano. Alte doua persoane ranite prin impuscare au fost duse la un spital local.

Tilley a spus ca autoritatile inca nu stiu exact ce s-a intamplat si nu se stie care era relatia dintre suspect si victime.

Prea locala a scris ca impuscaturile au avut loc la o petrecere la care s-a urmarit meciul echipei de fotbal american Dallas Cowboys, care a castigat cu 19-3 in fata formatiei New York Giants.


populare
astăzi

1 Uite o informație care merită reținută...

2 Înfrângere surprinzătoare pentru o componentă a „trupei Savonea”

3 Revolta unei românce după o experiență la all inclusive în Bulgaria / „Chiar dacă suntem români, nu înseamnă că suntem porci”

4 Ce se întâmplă oare? / Semnal de alarmă la Dacia după vizita șefului Renault în România

5 Procurorii europeni, descinderi la CJ Ilfov și spital: vizate fonduri PNRR de 4 milioane €