Theodor Paleologu, AUDIAT la DNA. Fostul ministru spune că a venit în calitate de martor

Fostul ministru al Culturii Theodor Paleologu a ajuns, vineri, la Direcţia Naţională Anticorupţie, pentru a fi audiat, ca martor, într-un dosar de corupţie. Theodor Paleologu, ministru al Culturii în perioada decembrie 2008 - decembrie 2009, este audiat, vineri, la Direcţia Naţională Anticorupţie.

La intrarea în sediul DNA, Paleologu a declarat că va fi audiat în calitate de martor, fără să dea detalii.

"Am înţeles că nu e voie să vorbesc", a adăugat Theodor Paleologu, adăugând că nu are emoţii.

"De ce să am emoţii?", a spus Paleologu.

Thedor Paleologu a fost deputat PDL din 2008 până în 2014 şi independent din 2014 până în 2016,.


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?