Theodor Paleologu, AUDIAT la DNA. Fostul ministru spune că a venit în calitate de martor

Fostul ministru al Culturii Theodor Paleologu a ajuns, vineri, la Direcţia Naţională Anticorupţie, pentru a fi audiat, ca martor, într-un dosar de corupţie. Theodor Paleologu, ministru al Culturii în perioada decembrie 2008 - decembrie 2009, este audiat, vineri, la Direcţia Naţională Anticorupţie.

La intrarea în sediul DNA, Paleologu a declarat că va fi audiat în calitate de martor, fără să dea detalii.

"Am înţeles că nu e voie să vorbesc", a adăugat Theodor Paleologu, adăugând că nu are emoţii.

"De ce să am emoţii?", a spus Paleologu.

Thedor Paleologu a fost deputat PDL din 2008 până în 2014 şi independent din 2014 până în 2016,.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Gâgă de doi lei ajuns președinte: „Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”