Timiş: 22.000 de mănuşi medicale de unică folosinţă, confiscate; amendă de 2.000 de lei pentru vânzătorul ilegal

Timiş: 22.000 de mănuşi medicale de unică folosinţă, confiscate; amendă de 2.000 de lei pentru vânzătorul ilegal

Poliţiştii timişeni au confiscat, luni, 22.000 de mănuşi medicale de unică folosinţă de la un bărbat care le comercializa ilegal în Timişoara şi care a primit şi o amendă de 2.000 de lei.

"În urma verificării unei informaţii ce a apărut în mediul online, poliţiştii Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice al Poliţiei Timiş au aplicat unui bărbat de 36 de ani o sancţiune contravenţională în valoare de 2.000 de lei, întrucât acesta a oferit spre vânzare 220 de cutii cu mănuşi de unică folosinţă, nefiind autorizat să desfăşoare activitatea de comercializare. Totodată, s-a dispus confiscarea celor 22.000 de bucăţi mănuşi de unică folosinţă pentru uz medical", a anunţat Poliţia Timiş. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Nu-mi vine să cred ce văd” / Cum arată Lacul Vidraru după ce nivelul apei a scăzut cu peste 100 de metri

2 Prognoza meteo până la Crăciun. Cum se anunță vremea în următoarele patru săptămâni

3 Judecător cu o vechime de 28 de ani, promovat la ÎCCJ. Cum a răspuns când a fost întrebat de ce nu s-a pensionat

4 Așa o fi?

5 Un mister vechi de peste 25 de ani a fost elucidat în timpul golirii Lacului Vidraru: „Au cărat-o prin tunelurile dacice / Exportă apa la francezi”