Timiş: Fostul procuror-şef al DNA Timişoara, decedat după ce a căzut de la etajul VI al clădirii unde lucra

Fostul procuror-şef al DNA Timişoara, Tamaş Schiffbeck, a murit vineri dimineaţa, după ce a căzut de la etajul VI al clădirii instituţiei unde lucra, varianta sinuciderii fiind luată în calcul de anchetatori.

"Poliţia a fost sesizată printr-un apel la numărul unic de urgenţă 112, în jurul orei 8,20, că în stradă este căzut corpul unei persoane. Poliţiştii s-au deplasat la locul indicat, apelul s-a confirmat. Este vorba despre un bărbat de 48 de ani. Cazul a fost preluat de procurori ai Parchetului de pe lângă Tribunalul Timiş", au declarat vineri, pentru AGERPRES, surse din IPJ Timiş.

Tamas Schiffbeck avea 48 de ani, era căsătorit şi avea doi copii. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...