Timiş: Fostul procuror-şef al DNA Timişoara, decedat după ce a căzut de la etajul VI al clădirii unde lucra

Fostul procuror-şef al DNA Timişoara, Tamaş Schiffbeck, a murit vineri dimineaţa, după ce a căzut de la etajul VI al clădirii instituţiei unde lucra, varianta sinuciderii fiind luată în calcul de anchetatori.

"Poliţia a fost sesizată printr-un apel la numărul unic de urgenţă 112, în jurul orei 8,20, că în stradă este căzut corpul unei persoane. Poliţiştii s-au deplasat la locul indicat, apelul s-a confirmat. Este vorba despre un bărbat de 48 de ani. Cazul a fost preluat de procurori ai Parchetului de pe lângă Tribunalul Timiş", au declarat vineri, pentru AGERPRES, surse din IPJ Timiş.

Tamas Schiffbeck avea 48 de ani, era căsătorit şi avea doi copii. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas