Timiş: Medic reţinut după ce şi-a bătut copilul minor

Un medic chirurg din Timişoara, care şi-a bătut copilul minor, provocându-i răni grave, a fost reţinut, în noaptea de marţi spre miercuri.

Surse judiciare au declarat că "bărbatul a fost cercetat iniţial pentru rele tratamente aplicate minorului, încadrarea juridică fiind schimbată în lovire şi alte violenţe".

Minorul locuieşte cu tatăl, care a câştigat la divorţ custodia copilului, mama fiind plecată la muncă în Austria. Aceasta a primit de la băiat mesaje disperate prin care o anunţa despre cele întâmplate, cerându-i ajutorul, iar aceasta a revenit de urgenţă în ţară şi a anunţat autorităţile care au intervenit imediat, conform surselor judiciare.

Bărbatul va fi prezentat miercuri magistraţilor, cu propunere de arestare preventivă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...