Timiș: Percheziții la suspecți de cămătărie

Mai multe percheziții au loc, vineri dimineața, în Timișoara și în localitatea limitrofă Dumbrăvița, la suspecți de cămătărie.

''La această oră sunt în desfășurare 11 percheziții în Timișoara, una în Dumbrăvița și șase în Suceava'', au declarat, pentru AGERPRES, surse polițienești.

Potrivit sursei, pe strada Clăbucet din Timișoara locuiește ''liderul grupării de cămătari'' vizați de anchetatori.

Acțiunile sunt efectuate de polițiștii Biroului Crimă Organizată Timișoara, sub coordonarea procurorilor DIICOT Timișoara.

AGERPRES / (AS — autor: Otilia Halunga, editor: Marius Frățilă, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Gabriela Ruse și-a dezvăluit relația cu un tenismen din Top 50 ATP: "Nu mă poate înțelege nimeni mai bine"

2 Așa o fi la Cadastru, cum zice Caramitru?

3 Vacanțe compromise pe litoral / steag roșu în Eforie, ape înghețate și plaje cu alge

4 Dosarul DNA al lui Ciprian Ciucu / Document: Interceptări și bani cash

5 Ce urmează săptămâna viitoare? / România, victima unui război gri despre care nimeni nu spune adevărul?