Timiş: Şeful ISU Timiş, internat cu COVID-19; este nevaccinat

Şeful ISU Timiş, Lucian Mihoc, este internat în Spitalul de Boli Infecţioase şi Pneumoftiziologie "Victor Babeş" din Timişoara, după ce a fost confirmat cu COVID-19.

Potrivit unor surse medicale, comandantul ISU Timiş, în vârstă de 43 de ani, are aproape 40% din plămâni afectaţi de SARS-CoV-2 şi nu era vaccinat.

Miercuri, Mihoc a aprobat dislocarea unei autospeciale de stingere cu echipajul aferent în curtea Spitalului "Victor Babeş", la solicitarea managerului unităţii, Cristian Oancea, pentru a acţiona în cazul unui incendiu cauzat de suprasolicitarea reţelei electrice din Secţia ATI. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...