Timiş: Toate testele făcute pe contacţii femeii internate cu coronavirus sunt negative

Timiş: Toate testele făcute pe contacţii femeii internate cu coronavirus sunt negative

Testele tuturor contacţilor apropiaţi femeii internate cu coronavirus la Spitalul de Boli Infecţioase "Victor Babeş" din Timişoara, efectuate sâmbătă de laboratorul spitalului, sunt negative, a anunţat purtătorul de cuvânt al unităţii medicale, dr. Virgil Musta.

Potrivit acestuia, în cursul zilei de sâmbătă au mai fost prelevate probe de la un şofer de TIR cu suspiciune de coronavirus, care a intrat în ţară vineri, venind din Lombardia.

"Toate cele şapte probe - ale celor şase contacţi ai femeii şi cea a bărbatului venit din Lombardia - sunt negative", a precizat dr. Virgil Musta. AGERPRES


populare
astăzi

1 Uite o informație mai mult decât interesantă...

2 O cunoscută psiholoagă din București, acuzată că i-a furat iubitului ceasul de 175.000 de euro. Tânăra a fost reținută

3 „Sfârșitul UE nu mai este tabu”

4 Asistăm la trecerea speciei de la oameni normali la idioți utili și idioți inutili?

5 „Trump este un mincinos, iar Parlamentul European, o discuție de idioți”