„Toaleta de pe plajă a fost distrusă”/Mesajul ucrainenilor după un atac rusesc cu rachete Kalibr asupra Odessei

„Un alt atac cu rachete cu ajutorul aviatiei a fost efectuat in regiunea Odessa. Toaleta de pe plaja a fost distrusa”, a anuntat sarcastic Comandamentul operational „Sud”.”

„Preliminar, in afara de constiinta pierduta iremediabil si reputatia agresorului, nu exista alte pierderi”, a completat comandamentul operational.

Racheta utilizata de Rusia pentru a distruge toaleta este evaluata la 2 milioane de dolari. Rusia s-a laudat deseori in ultima perioada ca a utilizat rachete „inteligente” Kalibr in atacurile asupra Odessei.


populare
astăzi

1 Gabriela Ruse și-a dezvăluit relația cu un tenismen din Top 50 ATP: "Nu mă poate înțelege nimeni mai bine"

2 Așa o fi la Cadastru, cum zice Caramitru?

3 Vacanțe compromise pe litoral / steag roșu în Eforie, ape înghețate și plaje cu alge

4 Dosarul DNA al lui Ciprian Ciucu / Document: Interceptări și bani cash

5 Ce urmează săptămâna viitoare? / România, victima unui război gri despre care nimeni nu spune adevărul?