Tokyo a avut parte de prima ninsoare din luna noiembrie, fenomen întâlnit după 54 de ani - GALERIE FOTO

  • Home
  • Life-Inedit (astăzi, 06:44) de Ivona Stog 466 afişări

    Locuitorii oraşului Tokyo au avut parte, joi, de o adevărată surpriză când, după 54 de ani, pe întreg teritoriul capitalei s-au aşternut primii fulgi de zăpadă din luna noiembrie.

    Fenomenul i-a luat prin surprindere pe cei mai mulţi, mai ales că în această perioadă temperaturile se situează între 10 şi 17 grade Celsius.

    Potrivit meteorologilor, ninsoarea a fost rezultatul unui front rece care s-a abătut peste oraş, însă din cauza temperaturii peste minima îngheţului, fulgii de nea s-au topit în scurt timp.


    Sursa: mediafax.ro


    populare
    astăzi

    1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

    2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

    3 Foarte interesante amănunte...

    4 Foarte interesante amănunte...

    5 Așa o fi?