Tom Hanks le face cadou un espressor jurnaliștilor de la Casa Albă

Actorul Tom Hanks le-a făcut cadou un espressor sofisticat jurnaliștilor de la Casa Albă, încurajându-i să lupte pentru adevăr, relatează DPA.

"Continuați să luptați pentru adevăr, justiție și calea americană. În special partea cu adevărul", a scris Tom Hanks în biletul care însoțea darul.

Jurnaliștii care au lucrat la Casa Albă mai mulți ani susțin că este al treilea espressor pe care actorul l-a făcut cadou ziariștilor.

Potrivit ABC News, primul espressor a fost făcut cadou în 2004, iar Tom Hanks l-a înlocuit în 2010 când a descoperit că acesta se uzase.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Acesta este PSD, oameni buni! / În premieră, un membru al conducerii unei companii de stat își pierde accesul la documente secrete și trebuie dat afară

2 „Varză în capul lui! Păcăliciul experților, dat afară și de la Antena!” / Iancu Guda, taxat de Răzvan Pascu pentru postările despre Orientul Mijlociu

3 Ce se întâmplă? / Şefa serviciilor secrete americane îl contrazice pe Trump și spune că Iranul nu a încercat să reia programul nuclear după bombardament…

4 „Israelul asasinează pe oricine poate negocia cu Statele Unite. Agenda lor este diferită de cea a lui Trump”

5 CULISE Cum a „învins” Grindeanu la negocierile cu Bolojan