TOP CINEMA ''Glass'' se menţine pe primul loc în box-office-ul nord-american

''Glass'', ultima parte a trilogiei cu supereroi regizate de M. Night Shyamalan, s-a menţinut în fruntea box-office-ului nord-american în a doua săptămână de la lansarea pe marile ecrane, potrivit datelor provizorii publicate duminică de compania de specialitate Exhibitor Relations, relatează AFP.

Pelicula îi reuneşte pe cei trei eroi din ''Unbreakable'' (2000) şi ''Split'' (2016) într-o confruntare finală care se concentrează asupra noţiunilor de bine şi rău, tematică recurentă în ultimii ani şi în producţii Marvel şi DC.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Gâgă de doi lei ajuns președinte: „Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”