TOP CINEMA "The Lego Movie 2: The Second Part", pe primul loc în box-office-ul nord american

Animaţia "The Lego Movie 2: The Second Part" a intrat primul loc în box-office-ul nord-american, potrivit cifrelor provizorii date publicităţii duminică de compania de specialitate Exhibitor Relations şi citate de AFP.

Filmul, inspirat de faimosul joc de construit, având drept eroi omuleţi galbeni animaţi, a avut încasări de 34,4 milioane de dolari între vineri şi duminică în Statele Unite şi în Canada - mai puţin de jumate decât primul "Lego Movie", care a obţinut 69 de milioane de dolari în primul său weekend pe ecrane în 2014.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas