Trafic restricționat sâmbătă și duminică în centrul Capitalei

Traficul rutier va fi restricționat sâmbătă, 7 octombrie, între orele 14.00-22.00, pe banda I de circulație de pe Bd. Gheorghe Magheru, pe tronsonul cuprins între Str. Pictor Arthur Verona și Str. Jules Michelet, pentru buna desfășurare a Festivalului Internațional de Teatru pe trotuar, în zona Teatrului Notarra, informează Brigada Rutieră.

De asemenea, în conformitate cu avizul Comisiei Tehnice de Circulație din cadrul Primăriei Municipiului București, în ziua de duminică, 8 octombrie 2017, între orele 16.30-18.00, se va restricționa traficul rutier pe Str. Cristian Popișteanu, când va avea loc evenimentul cultural artistic 'Excelsior Teen — Fest'.

Brigada Rutieră București solicită conducătorilor de autovehicule să evite deplasarea în zonă, să circule cu maximă atenție și să respecte semnalele polițiștilor rutieri aflați în trafic pentru devierea acestuia.

Pietonii au obligația să circule numai pe trotuare, traversarea străzii să o facă pe la locurile semnalizate și marcate corespunzător ori la culoarea verde a semaforului electric și numai după ce sunt siguri că intenția lor de traversare a fost observată de către șoferi.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Era foarte supărat pe emigranți. Efectiv m-am simțit batjocorit, umilit / I-am explicat că anul trecut am plătit taxe de 5.000 de lire, nu m-a înțeles”

2 Surpriză în cursa pentru șefia Parchetelor: cine vrea să conducă Parchetul General, DNA și DIICOT. Calendar și data rezultatelor

3 „Cred că un soldat ar spune mulțumesc”. Un vlogger rus prezintă rația individuală de hrană din Armata Română

4 Țările în care românii își fac cumpărăturile mult mai ieftin ca acasă. „Calitatea e mult mai bună ca la noi, prețurile mai mici”

5 Țara în care am ajuns să trăim... / Citiți povestea asta și decideți voi care este adevărul...