Traficul auto pe Transfăgărăşan, redeschis de marţi

CNADNR a anunţat că în perioada 1 iulie - 31 octombrie 2014 va fi redeschisă circulaţia pe drumul naţional DN 7C - Transfăgărăşan, între localitatea Bascov, judeţul Argeş, şi intersecţia cu DN1 Braşov - Sibiu.

Compania de Drumuri solicită conducătorilor auto să respecte semnalizarea rutieră, în condiţiile în care pe acest traseu sunt restricţii şi zone periculoase.

Pe sectorul de drum cuprins între km 104 şi km 130 (Bâlea Cascadă), circulaţia este interzisă în intervalul orar 21:00 - 07:00.

Transfăgărăşanul este deschis traficului doar patru luni pe an, din cauza altitudinii.

 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas