Traficul feroviar blocat în zona Țăndărei după ce două vagoane de marfă au deraiat

Circulația feroviară este închisă în stația Țăndărei după ce două vagoane din compunerea unui tren de marfă, încărcate cu combustibil lichid, s-au răsturnat, sâmbătă dimineața, la intrare în stația Țăndărei, informează CFR Infrastructură.

Compania precizează că echipele de intervenție (ISU și CFR SA) aflate la fața locului intervin pentru ridicarea vagoanelor răsturnate, iar circulația feroviară rămâne închisă până la degajarea liniei.

Călătorii aflați în trenurile înscrise în circulație și care tranzitează zona Făurei-Fetești vor fi transbordați cu mijloace auto între stațiile CF Murgeanca și Movila.

AGERPRES/ (AS-editor: Constantin Balaban, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...