Trei astronauţi au decolat spre ISS la bordul unei rachete Soyuz

O rachetă spaţială din gama Soyuz având la bord un echipaj alcătuit din trei astronauţi a decolat miercuri de pe cosmodromul Baikonur din Kazahstan spre Staţia Spaţială Internaţională (ISS), informează France Presse.

Lansarea a avut loc cu succes la ora prevăzută 07:12 locală (11:12 GMT). Racheta MS-09 transportă pe ISS trei astronauţi - comandantul rus Sergey Prokopyev, astronauta americană Serena Aunon-Chancellor şi astronautul german Alexander Gerst.AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?