Trei persoane au murit înţepate de scorpionii ieşiţi pe străzi din cauza ploilor torenţiale din Assuan, în Egipt

Trei persoane şi-au pierdut viaţa în urma înţepăturilor de scorpioni în Assuan, în Egipt, după ce ploile torenţiale au scos din cuiburi sute de scorpioni, care au ajuns pe străzi şi în casele oamenilor. Potrivit informaţiilor, alte 500 de persoane au fost înţepate de scorpioni, dar au fost duse de urgenţă la spital, unde au fost tratate şi s-au recuperat complet, informează BBC./mbaciu/ilapadat

(BBC SERVICIUL MONDIAL – 13 noiembrie)

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?