Trendul din sondaje: PNL începe să scadă, PSD, staționar/USR PLUS e pe creștere, Pro România se scufundă

Trendul din sondaje: PNL începe să scadă, PSD, staționar/USR PLUS e pe creștere, Pro România se scufundă

Trendul din sondaje: PNL începe să scadă, PSD, staționar/USR PLUS e pe creștere, Pro România se scufundă. Conform informațiilor Comisarul.ro, sondajele înregistrează în ultimele măsurători valori în scădere pentru PNL și Pro România, partid care, mai mult ca sigur, spun specialiștii, nu va trece pragul electoral. PSD stă de două săptămâni la peste 30%, în timp ce USR PLUS este singura formațiune la care se observă un evident trend de creștere.


populare
astăzi

1 Cine e femeia care a atras toate privirile la parada de la Arcul de Triumf. Președintele Nicușor Dan s-a oprit și a salutat-o

2 BREAKING Luați-o pe asta cu Băluță!

3 „Polonezii au dat lovitura de grație Ungariei: au participat și la festivitățile care au marcat anexarea Transilvaniei”

4 „Să îi concedieze imediat”. Mesajul vehement adresat de 1 Decembrie către Nicușor Dan de un fost consilier al lui Traian Băsescu

5 „Lui îi plăcea cu iahtul. Du-te, ia-ţi iahtul, şi pleacă!”