Trenul Unirii va face legătura între Bucureşti şi Iaşi în 24 ianuarie

Trenul Unirii va face legătura între Bucureşti şi Iaşi în 24 ianuarie, de Ziua Micii Uniri, şi va fi remorcat de o locomotivă vopsită în culorile steagului naţional, informează CFR Călători.

Trenul IR 1661/380 va pleca din Bucureşti, Gara de Nord, vineri dimineaţa la ora 6:25 şi va putea fi întâmpinat de localnici în staţiile Ploieşti Sud (7:20), Buzău (8:27), Focşani (9:32), Tecuci (9:53), Bârlad (11:11), Vaslui (11:55), Bârnova (12:35) şi Iaşi (13:03).

Societatea de Transport Feroviar de Călători CFR Călători S.A. este operatorul naţional feroviar de pasageri care efectuează transportul public de călători pe calea ferată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Trei camere în Genova, la prețul unei garsoniere în București: „Nu, frate, vreau să dau de la 200.000 de euro în sus, în România”

2 O apropiată a lui Adrian Năstase, propunerea PSD pentru șefia Institutului Cultural Român

3 Nicu Fălcoi, înlăturat de la șefia Avioane Craiova în plin scandal al IAR-99 blocate

4 Traseul dronei rusești care a lovit un bloc din Galați: cum s-a desprins din grupul de atac și ce încărcătură explozivă avea

5 „Fiecare vehicul rus este o țintă” / Ucraina spune că a „tăiat” coridorul strategic dintre Crimeea și Donbas