Tribunalul Bucureşti: Hexi Pharma, obligată la plata unei amenzi penale de 2,6 milioane lei; compania va fi dizolvată

Tribunalul Bucureşti a condamnat miercuri compania Hexi Pharma la plata unei amenzi penale de 2,6 milioane lei, în dosarul în care a fost trimisă în judecată pentru săvârşirea infracţiunilor de înşelăciune, uz de fals şi pentru participaţie improprie la infracţiunea de zădărnicirea combaterii bolilor.

Instanţa a mai hotărât dizolvarea companiei.

Decizia instanţei nu este definitivă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă