Tribunalul Bucureşti: Hexi Pharma, obligată la plata unei amenzi penale de 2,6 milioane lei; compania va fi dizolvată

Tribunalul Bucureşti a condamnat miercuri compania Hexi Pharma la plata unei amenzi penale de 2,6 milioane lei, în dosarul în care a fost trimisă în judecată pentru săvârşirea infracţiunilor de înşelăciune, uz de fals şi pentru participaţie improprie la infracţiunea de zădărnicirea combaterii bolilor.

Instanţa a mai hotărât dizolvarea companiei.

Decizia instanţei nu este definitivă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?