Trump se va întâlni în premieră cu Putin la Hamburg, în marja summitului G20, prevăzut pentru 7 și 8 iulie (Casa Albă)

Președintele american, Donald Trump, se va întâlni pentru prima dată cu omologul său rus, Vladimir Putin, în marja summitului G20, prevăzut pentru 7 și 8 iulie, la Hamburg (Germania), a anunțat joi Casa Albă, preluată de AFP.

"La Hamburg, președintele (SUA-n.r.) se va întâlni cu numeroși lideri", a declarat generalul H.R. McMaster, consilier pentru securitate națională, menționându-l în special pe liderul de la Moscova.

AGERPRES/ (AS — autor: Vicențiu Purcărea, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 A publicat lista firmelor pe care le consideră „băieții deștepți din energie” / Bolojan, prima mișcare ca ministru al Energiei

2 SURSE Bolojan bagă zâzanie în PSD. Nu demite toți prefecții pentru a alimenta zvonurile de trădare

3 Rusia a ajuns deja în România, suntem varză!

4 De citit...

5 A murit Mircea Răceanu, unul dintre cei mai importanți defectori ai regimului comunist din România