Trump se va întâlni în premieră cu Putin la Hamburg, în marja summitului G20, prevăzut pentru 7 și 8 iulie (Casa Albă)

Președintele american, Donald Trump, se va întâlni pentru prima dată cu omologul său rus, Vladimir Putin, în marja summitului G20, prevăzut pentru 7 și 8 iulie, la Hamburg (Germania), a anunțat joi Casa Albă, preluată de AFP.

"La Hamburg, președintele (SUA-n.r.) se va întâlni cu numeroși lideri", a declarat generalul H.R. McMaster, consilier pentru securitate națională, menționându-l în special pe liderul de la Moscova.

AGERPRES/ (AS — autor: Vicențiu Purcărea, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?