Trump spune că ia hidroxiclorochină de o săptămână şi jumătate. „Ştiţi vorba aia: ce ai de pierdut?!”

Trump spune că ia hidroxiclorochină de o săptămână şi jumătate. „Ştiţi vorba aia: ce ai de pierdut?!”

Preşedintele american, Donald Trump, a declarat luni că ia hidroxiclorochină "de o săptămână şi jumătate", un medicament împotriva paludismului a cărui eventuală eficacitate contra coronavirusului nu a fost demonstrată riguros până în prezent, scrie AFP.

"Iau asta pentru că aud lucruri foarte bune", a declarat Donald trump în cursul unei discuţii cu jurnaliştii.

"Ştiţi vorba aia: ce ai de pierdut?!", a adăugat el.

"În fiecare zi, o pastilă în fiecare zi. La un moment dat, mă voi opri", a mai spus preşedintele american, insistând că toate testele pe care le-a efectuat până în prezent pentru COVID-19 au ieşit negative.


populare
astăzi

1 „Acestea sunt concluziile mele după ce m-am mutat într-unul dintre cele mai bogate state din America lui Trump”

2 O profesoară din Spania, șocată de ce a găsit în școlile din România: „Mi-au spus că sunt o comunistă. De neconceput”

3 VIDEO România văzută de la Washington. Un interviu-bombă care pune oglinda în fața Bucureștiului

4 Cum cade Groenlanda

5 Un articol care dă fiori / De ce este perfect plauzibil ca judecătorul Dacian Dragoș să fie „extras” din componența CCR, dar Mihai Busuioc să rămână