Tudose: Daea este premiantul Europei, e unul dintre cei mai eficienți miniștri

Premierul Mihai Tudose a declarat, luni seară, că ministrul Agriculturii, Petre Daea, este de departe unul dintre cei mai eficienți miniștri ai Cabinetului său, subliniind că acesta în materie de absorbție de fonduri europene este 'premiantul Europei'.

 "Domnul Daea este premiantul Europei, nu glumesc. Cu toată aura asta de glumă pe activitatea domniei sale, este, de departe, unul dintre cei mai eficienți miniștri, de departe. Este primul an în care toate fondurile europene dedicate agriculturii au fost luate, luate urgent. Apoi, au fost date toate subvențiile pentru agricultură cu mult înainte de cele mai optimiste termene, spre deosebire de acum un an, când știți foarte bine că venea subvenția pentru însămânțările din primăvară undeva pe la sfârșitul lui noiembrie", a declarat premierul la Antena 3, întrebat cum stă Guvernul la capitolul atragerea fondurilor europene pentru agricultură.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor