Tudose: Execuția bugetară pe primele șase luni nu este foarte bună; a fost un blocaj imens

Premierul Mihai Tudose a declarat, marți, că execuția bugetară pe primele șase luni ale anului "nu este foarte bună", adăugând că a fost "un blocaj imens".

"Nu foarte bună. Nu foarte bună. A fost un blocaj imens", a afirmat Tudose, întrebat cum arată execuția bugetară la șase luni.

Întrebat care este nivelul deficitului bugetar, premierul a spus: "Nu vreți să vorbim mai târziu un pic... Să vi-l spun eu întâi. Lăsați-l pe ministrul de Finanțe".

Premierul Mihai Tudose a participat, marți, la Teatrul Național din București la lansarea unui proiect al unei firme private.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

2 Relaxare la admitere / Peste 40 de facultăți primesc studenți pe bază de dosar în 2026

3 De citit ce spune omul ăsta, cam singurul care nu vinde iluzii...

4 Țara în care am ajuns să trăim... În alte vremuri, ăsta ar fi pățit-o rău de tot. Acum a pierdut doar o sinecură...

5 Băsescu: „Era o cămară întreagă cu șobolani roșii și galbeni” / Fostul președinte îl critică pe Bolojan și spune că Nicușor Dan „nu poate servi țara”