Ucis în bătaie de clanurile de romi pentru că a REFUZAT SĂ PLĂTEASCĂ TAXA DE PROTECŢIE

Ucis în bătaie de clanurile de romi pentru că a REFUZAT SĂ PLĂTEASCĂ TAXA DE PROTECŢIE

Ucis pentru că a refuzat să plătească taxa de protecţie

Unul dintre răniţi a murit pe masa de operaţie după ce a fost înjunghiat de mai multe ori în zona pieptului şi la picioare, scrie stiridebuzau.ro.

Martorii spun că scandalul ar fi mocnit de câteva zile între cele două tabere. Cel care a fost omorât cumpărase o casă iar vecinul său, tot de etnie romă, l-ar fi obligat să plătească o taxă de protecţie pentru că urma să se mute chiar lângă el.

Pentru că acesta a refuzat, vecinul şi alţi şase suspecţi, s-au năpustit asupra victimei şi a unei rude, cei doi fiind loviţi violent şi apoi înjunghiaţi. Poliţiştii buzoieni sunt pe urmele agresorilor, primele informaţii indicându-i pe agresori între membrii clanului Durac.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

3 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

4 Onestitate marca USR...

5 Cea mai nouă și dătătoare de speranță predicție a lui Ray Kurzweil, unul dintre cei mai cunoscuți futurologi ai Silicon Valley