Uite de ce nu e bine să credeți chiar tot ce spune Emilia Șercan...

Gabriel Șchiopu, șeful Serviciului de Investigații Criminale (SIC) din Poliția Capitalei s-a pensionat la 47 de ani și a plecat din țară, potrivit surselor g4media.ro .

Fostul polițist ar fi acum în negocieri pentru preluarea unui post de expert la o instituție europeană, au mai precizat sursele.

Plecarea lui Șchiopu nu are legătură cu cazul Emiliei Șercan, conform surselor menționate anterior.

Șchiopu s-a pensionat începând cu data de 1 martie 2022. Gabriel Șchiopu a fost instalat la șefia SIC la jumătatea anului 2021, funcție pe care o mai ocupase în trecut.

Șercan a acuzat că de la SIC s-ar fi scurs către un site o probă depusă de ea în dosarul amenințărilor primite după ce a publicat ancheta în care îl acuza de plagiat la doctorat pe premierul Nicolae Ciucă.


populare
astăzi

1 Rețeaua caschetelor roșii...

2 De citit...

3 Foarte interesante amănunte...Majoritatea românilor e convinsă în mod fals că „avem petrol şi gaz”

4 VIDEO Priviți ce-a scos Turcia din „cutia cu maimuțe”!

5 România este năclăită de astfel de specimene