ULTIMA ORĂ Bărbat împușcat mortal de polițiștii care au tras în autoturism, după ce șoferul refuzase să oprească la un filtru

ULTIMA ORĂ Bărbat împușcat mortal de polițiștii care au tras în autoturism, după ce șoferul refuzase să oprească la un filtru

Un bărbat care a refuzat să oprească la filtrele de poliție a murit joi în județul Botoșani după ce polițiștii au tras asupra mașinii sale, anunță Monitorul de Botoșani.

Inițial, bărbatul a încercat să lovească mașinile de poliție care îi barau calea în orașul Flămânzi, impactul fiind evitat de poliție. Din acel moment a început urmărirea, iar polițiștii au tras mai întâi focuri de avertisment, apoi au încercat să țintească roțile mașinii.

Bărbatul a fost însă rănit de gloanțele polițiștilor, mașina a derapat și a intrat într-un șanț, potrivit comunicatului Poliției citat de  Monitorul de Botoșani . Polițiștii au încercat să îl resusciteze și au chemat ambulanțele. (Foto: Monitorul de Botoșani)



populare
astăzi

1 „Niște nulități, repetenții clasei care au ajuns în politică, ultimii oameni pe care nu i-ar angaja nimeni nici să păzească vacile, fac scandal pe te…

2 Guvernul crește vârsta de pensionare în MAI, MApN, SRI și SPP. Anunțul făcut de ministrul Apărării

3 Fanteziile pornografice și cruzimea unei neveste naziste. Cum se afișa în fața prizonierilor cea poreclită „Cățeaua de la Buckenwald”

4 Panică și lacrimi în parcare: o șoferiță a rămas blocată aproape o oră de câțiva centimetri de zăpadă. „Nu știu ce să fac, nu pot să ies”

5 Câștiguri record la Pilonul II în 2025: Cât a strâns un român care a contribuit din 2008