ULTIMA ORĂ Bilanț zilnic în creștere al cazurilor de coronavirus: 237 noi îmbolnăviri depistate în România în ultimele 24 de ore

Numărul de îmbolnăviri zilnice din cauza coronavirusului crește din nou, în ultimele 24 de ore fiind înregistrate 237 de cazuri noi. Bilanțul total al îmbolnăvirilor a ajuns la 21.182. Numărul pacienților vindecați de la începutul epidemiei în România este de 15.283.

La ATI, în acest moment, sunt internați 153 de pacienți.
De la începutul epidemiei, 1.369 persoane diagnosticate cu infecție cu COVID-19 au decedat.

Pe teritoriul României, în carantină instituționalizată sunt 2.213 persoane. Alte 101.455 de persoane sunt în izolare la domiciliu și se află sub monitorizare medicală.

Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrate 531.619 de teste.



 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului