ULTIMA ORĂ Bilanț zilnic în creștere al cazurilor de coronavirus: 237 noi îmbolnăviri depistate în România în ultimele 24 de ore

Numărul de îmbolnăviri zilnice din cauza coronavirusului crește din nou, în ultimele 24 de ore fiind înregistrate 237 de cazuri noi. Bilanțul total al îmbolnăvirilor a ajuns la 21.182. Numărul pacienților vindecați de la începutul epidemiei în România este de 15.283.

La ATI, în acest moment, sunt internați 153 de pacienți.
De la începutul epidemiei, 1.369 persoane diagnosticate cu infecție cu COVID-19 au decedat.

Pe teritoriul României, în carantină instituționalizată sunt 2.213 persoane. Alte 101.455 de persoane sunt în izolare la domiciliu și se află sub monitorizare medicală.

Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrate 531.619 de teste.



 


populare
astăzi

1 Judecătoare de Curte de Apel: „Nesimțitul ăla cocoțat prea sus pentru nivelul lui moral și intelectual” / „Muie USR”

2 Anomalia de țară în care am ajuns să trăim...

3 De citit...

4 Primar PSD / PNL crește, Ilie Bolojan crește. PSD crește și el, dar ca morcovul

5 Cadavrul unui interlop, descoperit într-un butoi îngropat. Ancheta îl implică și pe șeful poliției din Belgrad