ULTIMA ORĂ În Rusia au fost emise primele ordine de mobilizare

În Rusia au fost emise primele ordine de mobilizare.

Vladimir Putin a anunțat miercuri mobilizarea parțială și a amenințat Occidentul că nu va ezita să răspundă la „șantajul nuclear” pe care îl practică liderii principalelor state NATO.

Vladimir Putin și Dmitri MedvedevFoto: Mikhail Metzel / TASS / Profimedia Images

Decretul de mobilizare parțială a fost semnat și el îi vizează pe cei în rezervă și pe cei cu pregătire militară, a precizat liderul de la Kremlin. Acțiunea de mobilizare a început de miercuri 21 septembrie.




populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă