ULTIMA ORĂ Invazia Rusiei în Ucraina este iminentă

Invazia Rusiei în Ucraina este iminentă. Președintele SUA l-a avertizat pe omologul ucrainean să „se pregătească de impact”.

Președintele Statelor Unite, Joe Biden, a avertizat că există „o posibilitate reală” ca Rusia să invadeze Ucraina în februarie, se arată într-un mesaj transmis de Casa Albă, conform BBC . Președintele american a făcut comentariile în cadrul unui apel telefonic cu președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, joi.


populare
astăzi

1 De citit... / Iancu Brânză, creierul economic al unui premier fără suflet

2 Statul a închis ferma cu vaci Black Angus a lui Gigi Nețoiu de la Cetate. Afacerea funcționa în afara legii

3 Un pilot ucrainean de drone a făcut o descoperire neașteptată într-un depozit al trupelor rusești

4 Jocurile Olimpice, un maraton sexual? O sportivă a avut curajul să explice de ce e criză de prezervative în Satul Olimpic

5 HARTA zonelor din România cu cel mare strat de zăpadă după viscol. Care sunt cele mai afectate zone