ULTIMA ORĂ Nelu Iordache, săltat din aeroport și dus la DNA pentru audieri într-un nou dosar de corupție

Procurorii DNA l-au preluat miercuri sub escortă de pe Aeroportul Otopeni pe omul de afaceri Nelu Iordache și l-au dus la audieri la sediul instituției într-un nou dosar de corupție, au declarat pentru G4Media.ro surse judiciare.

Procurorii i-au adus la cunoștință acuzațiile din noul dosar și au început audierea acestuia, potrivit surselor citate.

Nelu Iordache tocmai ajunsese în România, pe Aeroportul Otopeni, unde a fost așteptat de procurori. La ultimul termen din alt proces de corupție, avocatul a spus în sală că acesta e plecat in Italia.

Vom reveni


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Foarte interesante amănunte...

3 VIDEO „Cum să trăiască mai bine oamenii? Cu lozinci?” / Dialog tensionat între Călin Georgescu și Anca Alexandrescu la Realitatea Plus

4 Nicușor Dan, sub presiune pentru nominalizarea lui Sorin Grindeanu: mizele crizei politice

5 Cartea de identitate, mai ușor de obținut: fără acte de stare civilă