ULTIMA ORĂ Percheziții la Institutul Oncologic Fundeni într-un dosar de fraudă cu medicamente compensate pentru cancer

ULTIMA ORĂ Percheziții la Institutul Oncologic Fundeni într-un dosar de fraudă cu medicamente compensate pentru cancer

Procurori de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 și polițiști bucureșteni fac percheziții la această oră la Institutul de Oncologie Fundeni într-un dosar ce vizează presupuse fraude cu medicamente compensate pentru bolnavii de cancer, au declarat pentru G4Media.ro surse oficiale.

În dosar este vorba despre fraudarea mecanismului prin care medicamentele extrem de scumpe sunt decontate de la bugetul statului.

Autoritățile au instrumentat în ultimul deceniu zeci de astfel de dosare, cu prejudicii de zeci de milioane de euro produse în bugetul statului.

Vom reveni


populare
astăzi

1 De citit ce scrie Adrian Năstase despre ce s-a întâmplat în Venezuela...

2 Citiți și voi ce se întâmplă în China... Practic, asta confirmă încă o dată că omenirea a intrat într-o nouă eră...

3 VIDEO Priviți, nu e film artistic, nici AI. Doar realitatea războiului din Ucraina, pe care europenii nu trebuie să o ignore

4 Forbes scrie ce înseamnă Venezuela, de fapt...

5 „No booking for Romanian people” / Țepele pe care și le-au luat românii în vacanța de sărbători