Un adolescent din India s-a împuşcat în cap în timp ce făcea selfie cu un pistol

Un adolescent din India s-a împuşcat accidental în cap în timp ce încerca să facă o poză cu pistolul tatălui său, informează site-ul cotidianului The Telegraph.

Un adolescent din India s-a împuşcat în cap în timp ce făcea selfie cu un pistol (Imagine: Arhiva Mediafax Foto/AFP)

Un glonţ a atins fruntea adolescentului Amandeep Singh, în vârstă de 15 ani, în timp ce încerca să facă un selfie cu pistolul tatălui său.

Adolescentul a fost transportat în stare critică la un spital din provincia indiană Punjab.

"Familia a declarat că adolescentul încerca să îşi facă un selfie", a declarat şeful poliţiei locale, Manoj Kumar.

"Vom discuta cu băiatul când starea de sănătate îi va permite acest lucru. Credem că o parte din vină îi aparţine tatălui, pentru că nu a ţinut arma sub cheie", a precizat şeful poliţiei.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Foarte interesante amănunte...

3 VIDEO „Cum să trăiască mai bine oamenii? Cu lozinci?” / Dialog tensionat între Călin Georgescu și Anca Alexandrescu la Realitatea Plus

4 Nicușor Dan, sub presiune pentru nominalizarea lui Sorin Grindeanu: mizele crizei politice

5 Cartea de identitate, mai ușor de obținut: fără acte de stare civilă