Un angajat concediat de la o fabrică Mercedes-Benz din nordul Spaniei a distrus 69 de mașini nou-nouțe, ca să se răzbune

Ca să se răzbune pentru că a fost concediat de la o fabrică Mercedes-Benz din nordul Spaniei, un bărbat a recurs la un gest extrem, distrugând  69 de mașini noi. Paguba provocată companiei se ridică la aproximativ 5 milioane de euro.

Bărbatul în vârstă de 38 de ani a furat un excavator pe care l-a condus până la fabrica de unde fusese recent dat afară. Acolo, a dărâmat poarta de la parcare și apoi a început să lovească cu excavatorul toate mașinile care i-au ieșit în cale. Bărbatul s-a oprit abia când paznicii au tras focuri de armă, relatează  Digi24.


populare
astăzi

1 De citit...

2 VIDEO Priviți ce-a scos Turcia din „cutia cu maimuțe”!

3 Foarte interesante amănunte...Majoritatea românilor e convinsă în mod fals că „avem petrol şi gaz”

4 De ce tot mai mulți șoferi își învelesc cheile mașinii în folie de aluminiu. Truc recomandat chiar și de poliție

5 Spațiul de manevră al lui Putin se restrânge. Liderul rus, încolțit din toate părțile