Un angajat din Centrala MAE, confirmat cu COVID-19

Ministerul Afacerilor Externe (MAE) informează că un angajat cu atribuţii de execuţie al instituţiei a fost confirmat miercuri cu COVID-19.

Potrivit unui comunicat transmis de MAE, persoana respectivă este angajată în cadrul Centralei ministerului.

Din dispoziţia conducerii MAE, au fost luate măsurile care se impun în relaţia cu autorităţile competente, precum şi măsuri de protecţie pentru restul colectivului, precizează sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...