Un angajat din Centrala MAE, confirmat cu COVID-19

Ministerul Afacerilor Externe (MAE) informează că un angajat cu atribuţii de execuţie al instituţiei a fost confirmat miercuri cu COVID-19.

Potrivit unui comunicat transmis de MAE, persoana respectivă este angajată în cadrul Centralei ministerului.

Din dispoziţia conducerii MAE, au fost luate măsurile care se impun în relaţia cu autorităţile competente, precum şi măsuri de protecţie pentru restul colectivului, precizează sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei