Un autobuz plin cu elevi, cuprins de flăcări la Moldova Nouă. Copiii mergeau la școală

Un autobuz în care se aflau 30 de copii a fost cuprins de flăcări, în Moldova Nouă.

Autobuzul a luat foc la Moldova Nouă FOTO: Captura video

Autobuzul a luat foc la Moldova Nouă FOTO: Captura video

Autobuzul în care se aflau 30 de copii care mergeau spre școală, a luat foc în timp ce se afla în trafic. Copiii au fost evacuați imediat de către șoferul autobuzului, care a văzut fumul gros din mașina pe care o conducea, potrivit antena3.ro.

Incendiul ar fi pornit în urma unei defecțiuni tehnice.

”Circulație rutieră închisă pe DN 57 la Moldova Nouă (CS). Un autobuz a luat foc din cauza unei defecțiuni tehnice. Nu sunt victime ”, au precizat reprrezentanții poliției.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade