Un avion canadian a aterizat cu întârziere la Tokyo după ce o pasageră a născut la bord

Un avion canadian a aterizat cu întârziere la Tokyo după ce o pasageră a născut la bord

Un avion al companiei aeriene Air Canada a aterizat cu întârziere de o oră duminică pe aeroportul Narita din Tokyo, după ce o pasageră a născut la bord, informează luni ziarul digital Japan Times, citat de EFE.

Pilotul avionului, un Boeing 767 care face ruta între Calgary (Canada) și Narita, a fost nevoit să amâne aterizarea după ce, în jurul orei locale 12.50 (03.50 GMT duminică dimineață) pasagera a intrat în travaliu.

Avionul se afla în acel moment la 565 de kilometri nord-est de aeroportul japonez și a aterizat o oră mai târziu, notează publicația.

Atât proaspăta mămică, o canadiancă de 23 de ani, cât și bebelușul sunt bine sănătoși, a confirmat aeroportul Narita agenției Kyodo.

Amândoi au fost transportați la un spital după ce au părăsit avionul. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?