Un avion cu 14 pasageri la bord a pierdut o parte din trenul de aterizare și nu a mai ajuns pe pistă - FOTO

Un avion din Mexic, care avea 14 pasageri la bord s-a prăbușit duminică în timp ce ateriza pe aeroportul Mundo Maya, din Guatemala , într-un incident în care nu s-au înregistrat victime sau răniți, au anunțat autoritățile guatemaleze.

FOTO Guatemala Army

FOTO Guatemala Army

„În momentul efectuării manevrei de aterizare, aeronava a pierdut o parte din trenul de aterizare și a rămas blocată lângă pistă”, a declarat Rubén Téllez, purtător de cuvânt al armatei guatemaleze, relatează ticotimes.com.

Potrivit lui Téllez, Comandamentul aerian nordic al Forțelor Aeriene guatemaleze „a asistat în această dimineață (duminică) trei membri ai echipajului și 14 pasageri ai unui zbor care venea de la Cancun (Mexic)”.

Accidentul a avut loc în momentul aterizării pe aeroportul internațional Mundo Maya din Petén, la granița cu Mexic și Belize.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Hopa, ce se întâmplă în Rusia?

2 Evaziune fiscală de amploare / 52 de percheziții în București și șapte județe

3 După două decenii în Poliție, Marian Godină demisionează

4 Când Dunărea se traversa la pas: Trei veri istorice de foc au pârjolit Europa

5 Legea salarizării, refuzată de Bruxelles: România riscă 770 milioane euro din PNRR