Un avion de poliție indonezian s-a prăbușit cu 15 persoane la bord (media)

Un avion de poliție indonezian cu 15 persoane la bord s-a prăbușit sâmbătă în largul insulelor Lingga, a anunțat agenția de presă indoneziană Antara, relatează DPA.

Sursa foto: www.dailystar.co.uk

Avionul, care avea două motoare, a pierdut contactul în timpul zborului dinspre Pangkal Pinang spre Insula Batam, a declarat purtătorul de cuvânt al poliției din Insulele Riau, Erlangga.

Echipe de salvare s-au deplasat la locul prăbușirii avionului, a precizat el.

AGERPRES/( AS — editor: Violeta Gheorghe, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...