Un bărbat a fost mușcat de un șarpe-cu-clopoței cu care și-a făcut un "selfie"

Un bărbat a fost mușcat de mână de un șarpe-cu-clopoței pe care îl găsise pe câmp în California (EE.UU.) și cu care și-a făcut un selfie, asftel încât a trebuit să fie spitalizat din cauza veninului inoculat de reptilă, relatează EFE. Postul local KTLA5 din sudul Californiei a informat joi despre acest incident, arătând că mușcătura șarpelui aproape că "l-a costat mâna" pe Alex Gomez, bărbatul de 36 de ani din Lake Elsinore (California) care și-a făcut o poză cu reptila.

Mama lui Gómez a prezentat la postul Tv menționat fotografii în care acesta ținea șarpele cu mâna. Gomez și-a pus chiar șarpele în jurul gâtului înainte ca acesta să-l muște.

Bărbatul a fost nevoit să petreacă mai mult timp la spital, iar acum se recuperează acasă, încheie EFE. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor