Un bărbat a sărit cu parașuta în interiorul Catedralei Mântuirii Neamului

Serviciile de pază și supraveghere de la șantierul Catedralei Naționale din capitală fac verificări după ce pe internet au apărut imagini cu o persoană care a sărit cu parașuta în interiorul clădirii. Aceasta a intrat fraudulos în lăcașul de cult, după ce muncitorii de pe șantier şi-au terminat programul de lucru, iar întâmplarea ar fi avut loc vara trecută, potrivit Departamentului de Coordonare a Lucrărilor. Va fi solicitat sprijinul autorităților competente pentru a depista persoana respectivă.

(RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI – 27 mai)/rpatulea/dstanesc

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce-a ajuns Cioloș...

2 Așa o fi?

3 Nu-i mai satură Dumnezeu! / Încet, încet, țara asta nu mai are nevoie de vot, că a devenit inutil, ci de o nouă revoluție, pe bune!

4 Foarte interesant!

5 Părinţi revoltaţi, după ce o mamă a spus cât costă serbarea fiicei sale la clasa I. „Suntem noi căzuți în cap de zgârciți sau...?”