Un bărbat a ucis opt persoane în statul american Mississippi, pe fondul unei "drame de familie"

Un bărbat a ucis opt persoane în statul american Mississippi, pe fondul unei "drame de familie"

Un bărbat violent a ucis opt persoane, printre care un adjunct de șerif, în comitatul rural Mississippi, sudul SUA, în ceea ce pare a fi o "dramă de familie", au anunțat duminică mass-media americane, informează AFP.

Bărbatul a ucis prin împușcare opt persoane în total în timpul a trei schimburi de focuri în localitățile Brookhaven și Bogue Chitto, la circa o sută de kilometri sud de orașul Jackson.
Filmat în momentul arestării sale de un post de televiziune local, Willie Godbolt, 35 de ani, a declarat că a vrut "să vorbească cu copiii săi" și să le explice că intenția lui era de a se sinucide sau de a fi ucis de poliție, dar nu a avut suficiente gloanțe.

"Nu merit să trăiesc după ceea ce am făcut", a declarat el.
Poliția nu a precizat dacă victimele făceau parte din familia sa.

Bărbatul este cunoscut de poliție și a făcut obiectul unor numeroase arestări pentru fapte precum la jafuri armate și violențe.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Olguța Vasilescu a comis-o iar!

2 CTP / „Dacă Vance ajunge în capul Americii, abia atunci vom vedea cât de negru poate fi iadul pe pământ”

3 Bad Boy Gabi Tamaș, bătut de un bodyguard și aruncat în stradă. Motivul pentru care a fost agresat

4 Armata Ucrainei a reușit să încercuiască trupele ruse de ocupație care avansau în direcția Dobropillya, în Donețk

5 România, ironizată și simpatizată în Balcani: „Vampiri. Urși peste tot. Le place să bârfească la muncă și îi numeam Securitatea”