Un bărbat care pretindea că este medic pentru a lua bani de la o persoană, cercetat sub control judiciar

Un bărbat care pretindea că este medic pentru a lua bani de la o persoană de 76 de ani a fost reţinut, luni, de poliţiştii din Capitală şi este cercetat sub control judiciar pentru înşelăciune, anunţă Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti (DGPMB) într-un comunicat transmis marţi.

Potrivit sursei citate, bărbatul ridicat luni are 40 de ani şi ar fi primit o sumă de bani de la victima sa pentru a-i procura medicamente.

În 4 februarie, poliţiştii Secţiei 6 au fost sesizaţi de persoana vătămată, prin intermediul 112, cu privire la faptul că ar fi fost abordată de un bărbat necunoscut care, sub pretextul că este medic, a determinat-o să-i remită o sumă de bani pentru achiziţionarea unor medicamente.

Cercetările sunt continuate de Secţia 6 Poliţie, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2, pentru fapta de înşelăciune, faţă de cel în cauză fiind dispusă măsura controlului judiciar. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...